Inwentaryzacje budowlane.

Inwentaryzacje Budowlane i Architektoniczne

Wykonujemy usługi inwentaryzowania w zakresie obiektów architektonicznych, budowlanych oraz innych nieruchomości. Posiadamy nowoczesny sprzęt pomiarowy, pozwalający na dokładne i szybkie odwzorowanie architektury i przełożenie jej na rysunki 2d i animacje 3d. Inwentaryzacje budowlane i architektoniczne stanowią fundament każdego projektu. Dzięki nim otrzymają Państwo mapy służące do odbioru zrealizowanych obiektów (budynków, sieci uzbrojenia) lub też na cele podziału prawnego nieruchomości. Swoją ofertę kierujemy do firm działających w różnych branżach oraz do klientów indywidualnych.

W jakich sytuacjach potrzebne inwentaryzacje budowlane?

  • gdy planujemy remont domu lub jego przebudowę
  • ocena stanu technicznego budynku przy planowanym kupnie bądź sprzedaży nieruchomości
  • planowanie wykonywania nowych instalacji
  • wydzielenie nowych lokali mieszkalnych lub użytkowych w obiekcie
  • prawnego podziału nieruchomości

Ile kosztuje usługa inwentaryzacji?

Koszt wykonania poprawnej dokumentacji odtworzeniowej jest zawsze ustalany indywidualnie i zależy od stopnia trudności skomplikowania mierzonego budynku i celu wykorzystania dokumentacji. Każde zlecenie ma odrębny charakter, dlatego wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom gwarantujemy najwyższą jakość usług, przy wykorzystaniu bogatej wiedzy, wieloletniego doświadczenia i nowoczesnego sprzętu pomiarowego za optymalną cenę.

Aby otrzymać od nas konkretną wycenę usługi

 

Inwentaryzacje budowlane i architektoniczne

Rys. 1.1. Wynik obrazu ze skanowania laserowego po inwentaryzacji obiektów architektonicznych. (Inwentaryzacja budowlana lub  architektoniczna jest procesem odwrotnym do projektowania i polega na opracowaniu dokumentacji rysunkowej istniejącego już budynku. Raz wykonany pomiar skanerem laserowym pozwala na wykorzystanie danych do tworzenia modeli przestrzennych, wizualizacji 3d , czy opracowania planów propozycji przebudowy i rewitalizacji obiektów). Do wykonania poprawnej dokumentacji z dokładnym odwzorowaniem wymiarów i detali architektonicznych potrzeba bardzo dużej wiedzy i sprzętu.

 

 

Back to Top